jadlospis1

Poniedziałek 27.06.2022

Śniadanie

kawa inka na mleku BIO (produkt zaproponowany przez Nasze Mamy uczestniczące w Ogólnopolskim Projekcie zorganizowanym przez SGGW Warszawa „Bio dla mamy i dziecka”) (7) pieczywo mieszane (białe, razowe, wieloziarniste) z masłem śmietankowym (1,7), polędwica sopocka, pomidorek koktajlowy, sałata, szczypiorek, herbata z miodem i cytryną

II śniadanie winogrono

Obiad

zupa kalafiorowa z ziemniakami (7,9), kotlet schabowy (1,3), ziemniaki z koperkiem, marchewka mini gotowana, sałata lodowa z sosem winegret, kompot czarna porzeczka

ciastka wielozbożowe, herbata malinowa

Wtorek 28.06.2022

Śniadanie

kakao na mleku BIO (produkt zaproponowany przez Nasze Mamy uczestniczące w Ogólnopolskim Projekcie zorganizowanym przez SGGW Warszawa „Bio dla mamy i dziecka”) (1,3,7), bułka pchełka z masłem śmietankowym (1,7),  polędwica z indyka, papryka czerwona, sałata, szczypiorek, herbata z miodem i cytryną

II śniadanie banan

obiad

barszcz czerwony z ziemniakami (7,9), gulasz drobiowy (9), mizeria z jogurtem naturalnym (7), makaron penne (1), kompot czarna porzeczka

chałka, dżem truskawkowy 100%, herbata owocowa

Środa 29.06.2022

śniadanie

płatki jęczmienne na mleku BIO (produkt zaproponowany przez Nasze Mamy uczestniczące w Ogólnopolskim Projekcie zorganizowanym przez SGGW Warszawa „Bio dla mamy i dziecka”) (7), bułka grahamka z masłem śmietankowym (1,7), szynka wieprzowa, pomidor malinowy, sałata, szczypiorek, herbata z miodem i cytryną

II śniadanie jabłko

Obiad

zupa pomidorowa z makaronem (7,9), paluszki rybne (4), ziemniaki z koperkiem, surówka z kapusty kwaszonej, marchewki i cebulki, kompot czarna porzeczka

kisiel truskawkowy, chrupki kukurydziane

Czwartek 30.06.2022

Śniadanie

płatki kukurydziane na mleku BIO (produkt zaproponowany przez Nasze Mamy uczestniczące w Ogólnopolskim Projekcie zorganizowanym przez SGGW Warszawa „Bio dla mamy i dziecka”) (7) pieczywo mieszane (białe, razowe, wieloziarniste) z masłem śmietankowym (1,7), pasztet domowy (wyrób własny)(1,3,9), ogórek zielony, sałata, szczypiorek, herbata owoce sadu

II śniadanie winogrono

Obiad

barszcz biały z ziemniakami (7,9), medalion drobiowo-wieprzowy (1,3), kasza gryczana, brokuł gotowany, pomidor ze szczypiorkiem, kompot czarna porzeczka

gofry z cukrem pudrem (1,3,7), herbata z cytryną

tea-cup-coloring-page

Nasze przedszkole w ramach warsztatów kulinarnych Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu wspiera jeden z projektów realizowanych przez Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to projekt „SEE & EAT: Komunikowanie korzyści związanych z wizualnym oswajaniem jako strategii na wprowadzanie zdrowego jedzenia do diety dzieci, mający na celu pomoc rodzicom we wprowadzeniu warzyw do diety dziecka. Wprowadzanie warzyw do diety dziecka to dla wielu rodziców duże wyzwanie. Kolejne to utrzymanie akceptacji tych warzyw przez dziecko.  Zarówno badania naukowe, jak i nasze wieloletnie doświadczenia wskazują, że warto jest, by dziecko miało możliwość́ odpowiednio zapoznać się̨ z danym warzywem w różnych formach, zanim zostanie z nim bezpośrednio skonfrontowane na talerzu, podczas posiłku. Podejmując takie działania zwiększamy szanse na to, że dziecko z chęcią sięgnie po dany produkt. Między innymi z tego względu powstał projekt EIT FOOD „SEE&EAT”: Komunikowanie korzyści związanych z wizualnym oswajaniem jako strategii na wprowadzanie zdrowego jedzenia do diety dzieci”. Program ten polega na wsparciu rodziców dzieci w wieku 18-48 miesięcy we wprowadzeniu warzyw do diety dzieci, dzięki wspólnemu czytaniu i oglądaniu „warzywnych” książeczek, opracowanych przez ekspertów, które są im przekazywane w formie e- booka. Rodzic ma możliwość wyboru dwóch spośród 27 różnych produktów tych, z którym chce zaprzyjaźnić swoje dziecko. Cały proces zajmuje dwa tygodnie i polega na codziennym, zajmującym około 3 minuty czytaniu i oglądaniu publikacji oraz na końcu podaniu konkretnego produktu do degustacji. Badania pokazują, że już samo wizualne zapoznanie dziecka z nowym produktem może mieć kluczowe znaczenie. Jak to robimy? Zachęcamy do udziału w dwutygodniowym bezpłatnym badaniu, składającym się z trzech kroków: wypełnienie ankiety dotyczącej postrzegania tego na ile Twoje dziecko lubi jeść warzywa (około 20 min); czytanie dziecku książeczki o wybranym warzywie przez okres 2 tygodni (5min dziennie); ponowne wypełnienie krótkiej ankiety. Chcę wziąć udział w badaniu! Aby to zrobić, wystarczą dwie proste czynności: w linku poniżej podać adres e-mail oraz wyrazić zgodę na udział w projekcie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdj23AFa7B4jTzuyZRX7U_fRnCl1mo1AaDLFFP_kWRdrTvIeg/viewform?usp=sf_link w linku poniżej wypełnić wstępny kwestionariusz (ok. 20 minut) – przed czytaniem dziecku książeczek: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_b7UxLxa8duAIrgV Dzięki zawartym w kwestionariuszach miejscach do wygenerowania spersonalizowanego kodu wyniki są całkowicie anonimowe, a adresy e-mail zostaną wykorzystane wyłącznie w celu przeprowadzenia tego badania. Zapraszamy także do obejrzenia webinarium, gdzie zostanie przedstawione krok po kroku jak przejść przez cały proces badania: https://www.youtube.com/watch?v=tspqRlkp24U&t=8s Zaangażuj się w zdrowie Twojego dziecka!