logopeda15090869420_w

LOGOPEDZI:

mgr Magdalena Łyszkowska- neurologopeda
(grupy 3A, 3B, 4C, 6A, 6B)

mgr Edyta Bajor-Nizińska- logopeda
(grupy 3C, 4A, 4B, 5A, 5B, 5C)

W przedszkolu zostały przeprowadzone logopedyczne badania przesiewowe. Za pośrednictwem wychowawców grup rodzice otrzymali informację o stanie mowy dziecka. Dzieci, które powinny uczestniczyć w terapii logopedycznej miały w kopercie karteczkę, którą należy wypełnić i zwrócić do wychowawcy- dla nas jest to informacja, że rodzice chcą żeby dziecko uczestniczyło w indywidualnych lub zorganizowanych w małych grupach zajęciach. Dzieci, które nie zostaną zapisane przez rodziców będą miały w przedszkolu logorytmiczne zajęcia grupowe.
Jeśli chcą Państwo się z nami skontaktować prosimy o informację do wychowawcy(oddzwonimy) lub o kontakt przez nowo utworzonego maila(rodzice@przedszkole-promyk.edu.pl).
Dzieci z grup 3 latków będą uczestniczyły w grupowych zajęciach logorytmicznych z elementami logosensoryki. Dodatkowo dzieci z opóźnionym rozwojem mowy będą uczestniczyły w zajęciach w grupach kilkuosobowych stymulujących rozwój mowy.


Zapraszamy do zabaw i gier on-line – znajdziecie tam ćwiczenia buzi i języka, ćwiczenia oddechowe, zabawy utrwalające różne głoski, życzymy miłej zabawy:)


Zapraszamy do gry on-line w double – utrwalanie głoski „sz”

Ćwiczenia do pobrania

ćwiczenia-1

Pionizacja

połykanie

Wzmacnianie mięśnia okrężnego warg

pozycja spoczynkowa