DRODZY RODZICE

30.09.2021 r ( czwartek) dzieci będą uczestniczyły w spotkaniu ,, Motyle”.

Cena – 7 zł. Wpłacamy  6 zł  ( 1 zł zostało z wyjazdu do kina).

Dnia 27.09.2021 r (poniedziałek) idziemy do Domu Kultury ,,Hutnik” na przedstawienie

pt ,,Jaś i Małgosia”. Wychodzimy o 9:30. Przedstawienie rozpoczyna się o godzinie 10:10.

Cena biletu- 20 zł.

Rodzice nie wpłacają na bilet gdyż zostały pieniądze z wyjazdu do kina ( 21 zł ).

• We wrześniu 23.09.21 (czwartek) będziemy obchodzić ,,DZIEŃ ZIELONY”. Prosimy aby tego dnia dzieci ubrane były na zielono. Dodatkowo zachęcamy, aby każde dziecko w tym dniu przyniosło do przedszkola roślinkę doniczkową, którą będzie pielęgnowało w tym roku szkolnym.
  • W październiku będziemy prowadzić zbiórkę makulatury. Prosimy o gromadzenie zaległych gazet, książek, kartek. Będzie można je przekazać w wyznaczone miejsce w placówce w październiku.

Zachęcamy do wspólnego dbania o nasze środowisko i dołączenia do Ekokulturalnego Przedszkola!

WYCIECZKA

Dnia 21 października (czwartek) jedziemy na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego ARGO CITY

Koszt wyjazdu 51 zł.

• W dniu wyjazdu śniadanie jemy o godzinie 8:00 🙂
  • Prosimy o przyprowadzenie dzieci do godziny 07:45
  • Planowany powrót do przedszkola ok. godz. 15
  • Dzieci przynoszą puste i podpisane plecaki na prowiant, który dostaną z przedszkola.                  ,

Weźmiemy tam udział w „Święcie  ziemniaka”. Podczas wycieczki dzieci zapoznają się z procesem wykopywania ziemniaków. Dowiedzą się co to jest kartoflisko, czym się wykopuje ziemniaki oraz uzbrojone w motyki będą brać udział w zbieraniu ziemniaków. Jesienne wykopki zakończymy skosztowaniem pieczonych ziemniaków.

Ponadto dzieci czekają następujące atrakcje: przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, kopalnia złota, leśny labirynt, układanie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, połów drewnianych rybek, przeciąganie liny oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Dodatkowo dzieci wezmą udział w zajęciach „Pszczoły – nasi skrzydlaci przyjaciele” . Posłuchamy opowieści jak powstaje miód. Poznamy zwyczaje pszczelich rodzin, dowiemy się czy królowa pszczół nosi koronę . Zapoznamy się z narzędziami używanymi do pracy w pasiece, zobaczymy jak wygląda ul od środka, a specjalnie przygotowane modele pszczół pomogą nam zrozumieć hierarchię w ulu.

Zajęcia dodatkowe:

Język angielski – wtorek o godz. 8:00  Prosimy o wcześniejsze przyprowadzenie dzieci w tym dniu.

Warsztaty muzyczne – wtorek (od października)

Logorytmika piątek