6ade65c5b89dc684175dd7f304be01c8

Nasze przedszkole czynne jest w godzinach 6.30-18.00.

Rodzice!

27.09.2021 (poniedziałek) wychodzimy na teatrzyk do Hutnika. Spektakl ,,Jaś i  Małgosia” cena biletu 20 zł.

30.09.2021 (czwartek)  odbędzie się ,,Spotkanie z motylami” w naszym przedszkolu. Cena biletu 7 zł.

Kwota jaką zbieraliśmy na wycieczkę (51 zł).

30 zł wydaliśmy (na bilety do kina 14 zł oraz autokar 16 zł).

Prosimy więc o wpłatę 6 zł do nauczycielek grup (dzieci które uczestniczyły w wycieczce) oraz 27 zł dzieci, które nie zapłaciły na wycieczkę (do piątku 24.09.21).

Nasza grupa uczestniczy w projekcie Ekokulturalne Przedszkole. W każdym miesiącu będziemy wykonywać zadania, do realizacji których będziemy potrzebować Państwa pomocy.

• We wrześniu 23.09.21 (czwartek) będziemy obchodzić ,,DZIEŃ ZIELONY”. Prosimy aby tego dnia dzieci ubrane były na zielono. Dodatkowo zachęcamy, aby każde dziecko w tym dniu przyniosło do przedszkola roślinkę doniczkową, którą będzie pielęgnowało w tym roku szkolnym.
  • W październiku będziemy prowadzić zbiórkę makulatury. Prosimy o gromadzenie zaległych gazet, książek, kartek. Będzie można je przekazać w wyznaczone miejsce w placówce w październiku.

Zachęcamy do wspólnego dbania o nasze środowisko i dołączenia do Ekokulturalnego Przedszkola!

WYCIECZKA

Dnia 21 października (czwartek) jedziemy na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego ARGO CITY.

Koszt 51 zł.

• w dniu wyjazdu śniadanie jemy o godzinie 8.00 🙂 ;
  • prosimy o przyprowadzanie dzieci do godziny 7.45;
  • planowany powrót o godz. 15.00;
  • w dniu wyjazdu dzieci zabierają ze sobą podpisane plecaczki bez zawartości (prowiant zapewnia przedszkole).

Weźmiemy tam udział w „Święcie  ziemniaka”. Podczas wycieczki dzieci zapoznają się z procesem wykopywania ziemniaków. Dowiedzą się co to jest kartoflisko, czym się wykopuje ziemniaki oraz uzbrojone w motyki będą brać udział w zbieraniu ziemniaków. Jesienne wykopki zakończymy skosztowaniem pieczonych ziemniaków.

Ponadto dzieci czekają następujące atrakcje: przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, kopalnia złota, leśny labirynt, układanie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, połów drewnianych rybek, przeciąganie liny oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Dodatkowo dzieci wezmą udział w zajęciach „Pszczoły – nasi skrzydlaci przyjaciele” . Posłuchamy opowieści jak powstaje miód. Poznamy zwyczaje pszczelich rodzin, dowiemy się czy królowa pszczół nosi koronę . Zapoznamy się z narzędziami używanymi do pracy w pasiece, zobaczymy jak wygląda ul od środka, a specjalnie przygotowane modele pszczół pomogą nam zrozumieć hierarchię w ulu.

Drodzy Rodzice!

Język angielski w naszej grupie będzie odbywał się we wtorek o godz. 8.15. Prosimy o wcześniejsze przyprowadzenie dzieci w tym dniu.

• Język angielski– wtorek;
  • Logorytmika– czwartek;